Kuanta Construction Kuanta Construction

Faaliyet Alanları
Havacılık

Kuanta Enerji ve İnşaat A.Ş. 2001 yılından itibaren, T.C  Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMI) projeleri ile Türkiye’de bulunan çeşitli havalimanlarına aktif olarak havacılık çözümleri sunmaktadır.

Kuanta Enerji ve İnşaat A.Ş. kendi ekibi ile gerek yurtiçi gerekse yurtdışında farklı havalimanı proje ve sistemleri üzerinde deneyim kazanmıştır.

Kuanta, sadece havalimanı inşaatında değil, aynı zamanda ICAO (Uluslar arası Sivil Havacılık Örgütü), FAA ( Federal Havacılık İdaresi) ve STANAG ( NATO Standardizasyon Anlaşması) kriterlerine uygun bir havalimanını  bugünün uluslararası standartları ile işletmede gerekli bütün elektrik ve elektronik sistemlerin tasarım, kurulum, işletme ve eğitim hizmetlerini sunabilen öncü firmalardan biridir.

Havacılık tasarım ekibimiz, ana havalimanı ve havalimanı projelerinden, ICAO, FAA ve STANAG’ın kriterlerine uygun hava trafik kontrol prosedürlerine kadar her türlü teknik deneyim ve bilgiye sahiptir.

Bütün havalimanı çözümlerine hakim olan Kuanta A.Ş., dünyanın her yerinde anahtar teslim havalimanının tam donanımlı tasarım, inşa ve işletmesini sağlayabilen bir firmadır.

Kuanta Enerji ve İnşaat A.Ş. bir havalimanı projesine, ilk gelişim sürecinden, modernizasyon, bakım, eğitim, havalimanı faaliyetleri  ve projenin tamamlanmasından sonraki sürece kadar birçok aşamada destek vermektedir.

Finansal gücümüz ile müşterilerimize gerekli fonu oluşturmada destek vererek BOT ( Yap-İşlet-Devret) havacılık projeleri sunmaktayız.

Yeni bir havalimanı ya da modernizasyon projesi için hedefimiz; işlerimizi uygun bütçe ile yüksek kalitede sunmak ve yolcular, işverenler ve çalışanlar için emniyetli ve güvenilir bir ortam yaratırken, projemizin tüm ortaklarını kapsayan ekip ortamını, iletişim, iş birliği ve yönetim ile destekleyen bütünleşmiş tasarım ve mühendislik yaklaşımlarından faydalanarak havalimanı faaliyetlerinde karşılaşılabilecek sorunları asgari düzeye indirmektir.

Kuanta Enerji ve İnşaat A.Ş. havacılık alanındaki uzmanlığının yanı sıra; dünyanın en güçlü Havacılık Ekipman üreticilerini temsil etmekte ve ilgili üretici tarafından bütün Navigasyon Yardımları (ILS,VOR, NDB,DME vb.), Ses İletişimi ve UHF VHF İletişim Sistemleri, Otomatik Hava Gözlem Sistemleri, Ses Kaydı, Terminal Bilgi Hizmetleri, Alarm ve Güvenlik Sistemleri, Havaalanı Aydınlatması, Güç Dağıtımı ve Havalimanı Bilgi Hizmetlerinden bagaj ve yolcu taşıma sistemlerine kadar diğer tüm  terminal hizmetleri gibi bütün elektrik ve elektronik sistemlerin kurulumu,yapılandırılması ve bakımı için yetkilendirilmektedir.

Kuanta sahip olduğu temsilciliklerinin yanı sıra, havacılık alanındaki projeleri için Raytheon vb. şirketler ile iş birliği anlaşmalarına dayanan stratejik ittifaklar oluşturmuştur.

Projeler
Yer: Kerkük & Taji HAVAÜSSÜ / IRAK
Rol: Yüklenici
Yer: Ankara & Istanbul / TÜRKİYE
Rol: Yüklenici
Yer: Esenboğa Havalimanı
Rol: Yüklenici
Yer: Süleymaniye / IRAK
Rol: Ana Taşeron
Yer: Erbil / IRAK
Rol: Ana Taşeron
Yer: Ankara & İstanbul / TÜRKİYE
Rol: Yüklenici
Yer:
Rol:
Yer:
Rol:
Yer: Shindand Airbase, Afghanistan
Rol: Prime Contractor
Yer: Shindand Airbase, Afghanistan
Rol: Prime Contractor

KUANTA HAKKINDA | İŞTİRAKLER | FAALİYET ALANLAR | SOSYAL SORUMLULUK | KARİYER | İLETİŞİM
Kuanta A.Ş. © 2011 | Gizlilik Politikası
Web Tasarım