Kuanta İnşaat Tanzanya'da Havaalanı Yenileme Projesi İşini Aldı

Dar es Salaam, Tanzanya, Kasım 28, 2011- “Millenium Challenge Account, Tanzania” idaresi, Mafya Adası Havaalanı Yenileme Projesini Kuanta İnşaata verdi.
Bir yıllık kontratın mobilizasyon işleri Şubat 2012’de başlayacaktır. Şözleşme gereği Kuanta İnşaat, hali hazırda bulunan uçak pistini Uluslararası Sivil Havacılık Standartları kapsamında yeileyecektir. Bu kapsamda mevcut stabilize pisti rehabilite edip sonrasında asfaltlayacak, bunun yanında havaalanındaki hafriyat işlerini, drenaj işlerini ve telçit işlerini yapacaktır.
Proje kapsamı dahilinde Kuanta, asfalt tesisi, ağır makinalar ve petrol ürünleri dahil olmak üzere tüm ekipmanlar ve malzeme için adaya deniz taşımacılığını üstlenecektir.
Mafya Adası Havaalanı yenileme projesi, Tanzanya Devletinin “Millenium Challenge Corporation” (MCC)la yapılmış olduğu 5 yıllık ulaştırma yatırım antlaşması bütçesinde yapılan bir iştir. Bu proje, adanın ulaşım ve ticaret imkanlarını arttırarak, ada halkının refahını arttırmayı ve ekonomik büyümeyi sağlama amacını gütmektedir. 
Kuanta İnşaat, ABD hükümet kurumlarına ve uluslararası müteahhitlere, ihtilaflı veya gelişmekte olan bölgelerde, uygun maliyetli ve yüksek kalitede, anahtar teslimi tasarım, inşaat ve işletmeye alma işleri yapan, dinamik, uluslararası bir inşaat firmasıdır. İdari merkezi Ankara’da olan Kuanta, 1996 yılında kurulmuş olup, ABD, Irak, Katar ve Tanzanya’da ofisleri vardır.


Ayrıntılı bilgi için lütfen :
Tel: +90 312 491 2232


ABD için iletişim: 
Tel: 001 571 762 1077 
info@kuanta.com


www.kuanta.com


KUANTA HAKKINDA | İŞTİRAKLER | FAALİYET ALANLAR | SOSYAL SORUMLULUK | KARİYER | İLETİŞİM
Kuanta A.Ş. © 2011 | Gizlilik Politikası
Web Tasarım